Koncerty 2018

Archiwum

Koncert Noworoczny z Metropolitana de Lisboa


1 stycznia 2018


Grande Auditório do Centro Cultural de Belém, Lisbon, 11.30

Program:
P. I. Tchaikovsky Capricho Italiano, Op. 45
J. Strauss II Polca Champanhe, Op. 211
A. Dvořák Dança Eslava N.º 7 em Dó Menor, Op. 46
P. I. Tchaikovsky Marcha, do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Perpetuum mobile, Op. 257
P. I. Tchaikovsky Valsa das flores, do bailado O Quebra-Nozes
W. Kilar Orawa, para orquestra de cordas
J. Strauss II Polca Eljen a Magyar! (Viva a Hungria), Op. 332
A. Dvořák Dança Eslava N.º 8 em Sol Menor, Op. 46
J. Strauss II Polca rápida Sob Trovões e Relâmpagos, Op. 324
P. I. Tchaikovsky Dança Russa (Trepak), do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Valsa Danúbio azul, Op. 314

Koncert Noworoczny z Metropolitana de Lisboa


1 stycznia 2018


Grande Auditório do Centro Cultural de Belém, Lisbon, 17.00

Program:
P. I. Tchaikovsky Capricho Italiano, Op. 45
J. Strauss II Polca Champanhe, Op. 211
A. Dvořák Dança Eslava N.º 7 em Dó Menor, Op. 46
P. I. Tchaikovsky Marcha, do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Perpetuum mobile, Op. 257
P. I. Tchaikovsky Valsa das flores, do bailado O Quebra-Nozes
W. Kilar Orawa, para orquestra de cordas
J. Strauss II Polca Eljen a Magyar! (Viva a Hungria), Op. 332
A. Dvořák Dança Eslava N.º 8 em Sol Menor, Op. 46
J. Strauss II Polca rápida Sob Trovões e Relâmpagos, Op. 324
P. I. Tchaikovsky Dança Russa (Trepak), do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Valsa Danúbio azul, Op. 314

Koncert Noworoczny z Metropolitana de Lisboa


3 stycznia 2018


Culturgest, Lisbon

Program:
P. I. Tchaikovsky Capricho Italiano, Op. 45
J. Strauss II Polca Champanhe, Op. 211
A. Dvořák Dança Eslava N.º 7 em Dó Menor, Op. 46
P. I. Tchaikovsky Marcha, do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Perpetuum mobile, Op. 257
P. I. Tchaikovsky Valsa das flores, do bailado O Quebra-Nozes
W. Kilar Orawa, para orquestra de cordas
J. Strauss II Polca Eljen a Magyar! (Viva a Hungria), Op. 332
A. Dvořák Dança Eslava N.º 8 em Sol Menor, Op. 46
J. Strauss II Polca rápida Sob Trovões e Relâmpagos, Op. 324
P. I. Tchaikovsky Dança Russa (Trepak), do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Valsa Danúbio azul, Op. 314

Koncert Noworoczny z Metropolitana de Lisboa


4 stycznia 2018


eatro Municipal Joaquim Benite, Almada, 21.00

Program:
P. I. Tchaikovsky Capricho Italiano, Op. 45
J. Strauss II Polca Champanhe, Op. 211
A. Dvořák Dança Eslava N.º 7 em Dó Menor, Op. 46
P. I. Tchaikovsky Marcha, do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Perpetuum mobile, Op. 257
P. I. Tchaikovsky Valsa das flores, do bailado O Quebra-Nozes
W. Kilar Orawa, para orquestra de cordas
J. Strauss II Polca Eljen a Magyar! (Viva a Hungria), Op. 332
A. Dvořák Dança Eslava N.º 8 em Sol Menor, Op. 46
J. Strauss II Polca rápida Sob Trovões e Relâmpagos, Op. 324
P. I. Tchaikovsky Dança Russa (Trepak), do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Valsa Danúbio azul, Op. 314

Koncert Noworoczny z Metropolitana de Lisboa


5 stycznia 2018


Auditório Municipal Augusto Cabrita, Barreiro, 21.30

Program:
P. I. Tchaikovsky Capricho Italiano, Op. 45
J. Strauss II Polca Champanhe, Op. 211
A. Dvořák Dança Eslava N.º 7 em Dó Menor, Op. 46
P. I. Tchaikovsky Marcha, do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Perpetuum mobile, Op. 257
P. I. Tchaikovsky Valsa das flores, do bailado O Quebra-Nozes
W. Kilar Orawa, para orquestra de cordas
J. Strauss II Polca Eljen a Magyar! (Viva a Hungria), Op. 332
A. Dvořák Dança Eslava N.º 8 em Sol Menor, Op. 46
J. Strauss II Polca rápida Sob Trovões e Relâmpagos, Op. 324
P. I. Tchaikovsky Dança Russa (Trepak), do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Valsa Danúbio azul, Op. 314

Koncert Noworoczny z Metropolitana de Lisboa


6 stycznia 2018


Coliseu Porto, 21.30

Program:
P. I. Tchaikovsky Capricho Italiano, Op. 45
J. Strauss II Polca Champanhe, Op. 211
A. Dvořák Dança Eslava N.º 7 em Dó Menor, Op. 46
P. I. Tchaikovsky Marcha, do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Perpetuum mobile, Op. 257
P. I. Tchaikovsky Valsa das flores, do bailado O Quebra-Nozes
W. Kilar Orawa, para orquestra de cordas
J. Strauss II Polca Eljen a Magyar! (Viva a Hungria), Op. 332
A. Dvořák Dança Eslava N.º 8 em Sol Menor, Op. 46
J. Strauss II Polca rápida Sob Trovões e Relâmpagos, Op. 324
P. I. Tchaikovsky Dança Russa (Trepak), do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Valsa Danúbio azul, Op. 314

Koncert Noworoczny z Metropolitana de Lisboa


7 stycznia 2018


CAE, Figueira da Foz, 16.00

Program:
P. I. Tchaikovsky Capricho Italiano, Op. 45
J. Strauss II Polca Champanhe, Op. 211
A. Dvořák Dança Eslava N.º 7 em Dó Menor, Op. 46
P. I. Tchaikovsky Marcha, do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Perpetuum mobile, Op. 257
P. I. Tchaikovsky Valsa das flores, do bailado O Quebra-Nozes
W. Kilar Orawa, para orquestra de cordas
J. Strauss II Polca Eljen a Magyar! (Viva a Hungria), Op. 332
A. Dvořák Dança Eslava N.º 8 em Sol Menor, Op. 46
J. Strauss II Polca rápida Sob Trovões e Relâmpagos, Op. 324
P. I. Tchaikovsky Dança Russa (Trepak), do bailado O Quebra-Nozes
J. Strauss II Valsa Danúbio azul, Op. 314

O QUEBRA-NOZES
Orquestra Metropolitana de Lisboa


13 stycznia 2018


Teatro Thalia, Lisbon, 21.00

P. I. Tchaikovsky Serenata para Cordas, Op. 48
B. Martinů Concerto para Oboé e Pequena Orquestra, H. 353
P. I. Tchaikovsky Suíte do bailado O Quebra-Nozes, Op. 71a

O QUEBRA-NOZES
Orquestra Metropolitana de Lisboa


14 stycznia 2018


Teatro Thalia, Lisbon, 11.00

P. I. Tchaikovsky Serenata para Cordas, Op. 48
B. Martinů Concerto para Oboé e Pequena Orquestra, H. 353
P. I. Tchaikovsky Suíte do bailado O Quebra-Nozes, Op. 71a

Sinfonia Varsovia


9 marca 2018


Sesja nagraniowa

HK Phil Composers Workshop – Beyond the Ring


13 marca 2018

70 Years of Polish Animation


16 marca 2018


Fri 8pm
Grand Hall,
Lee Shau Kee Lecture Centre,
Centennial Campus,
The University of Hong Kong

Program:
Henryk Gorecki – Three Pieces in Old Style
Andrzej Panufnik – Symphony no. 2
Krzysztof Penderecki – Cello Concerto no. 1

Hong Kong Philharmonic

cello:
Danjulo Ishizaka

animacje:
Mariusz Wilczyński

Projekt Poniatowski


24 marca 2018


Msza f dur ks.M.K.Poniatowski w wykonaniu Sinfonii Varsovii i Chóru Polskiego Radia.

Filharmonia w Szczecinie


15 kwietnia 2018


Atom String Quartet
Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej

W sezonie artystycznym 2017/2018 Atom String Quartet ma status artystycznego rezydenta w Filharmonii w Szczecinie. Tym razem usłyszymy autorskie kompozycje owych klasycznie wykształconych muzyków, u których zwyciężyła pasja jazzowa.

Przez lata działalności owych „czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu” (jak określił członków zespołu Jan „Ptaszyn” Wróblewski) stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych, m.in.: Berliner Jazztage, Jazz Baltica, Leipziger Jazztage, Festival Veranos de la Villa Madrid, Jazz Jamboree, Ethno Jazz Festival czy Solidarity of Arts (Atom koncertował także m.in. w Filharmonii Berlińskiej, wspólnie z Leszkiem Możdżerem, Larsem Danielssonem, Zoharem Fresco). Orkiestrę poprowadzi Sebastian Perłowski, dyrygent, aranżer – artysta łączący ambitne przedsięwzięcia symfoniczne i operowe z afektem do jazzu. A zatem chyba znajdzie z Atomem wspólny język…

Koncert Galowy Miasta Elbląg


17 kwietnia 2018


Elbląska Orkiestra Kameralna

Bajkowe Melodie



07.05.2018 Chrzanów
08.05.2018 Niepołomice
09.05.2018 Kalwaria Zebrzydowska
10.05.2018 Tuchów
14.04.2018 Olkusz
15.05.2018 Zawoja
16.05.2018 Andrychów
17.05.2018 Myślenice
18.05.2018 Nowy Sącz

Kopciuszek


11, 12 i 13 maja 2018


Opera Krakowska ul. Lubicz 48

Baletowa wersja znanej baśni o Kopciuszku, dwóch złośliwych siostrach i okrutnej macosze.

Jej twórcą jest wybitny choreograf pochodzący z Mediolanu Giorgio Madia. Solista Baletu Béjarta i San Francisco Ballet dziś tworzy własne przedstawienia na scenach muzycznych Wiednia i Berlina. Kopciuszek w jego interpretacji został wzbogacony o nowe znaczenia przy zachowaniu uniwersalnego sensu przypowieści. Łączy w sobie subtelny liryzm z ironią i poczuciem humoru, wyróżnia się oryginalnym językiem choreografii, zaskakuje widowiskowością. Warstwę muzyczną spektaklu stanowią fragmenty utworów operowych i kameralnych G. Rossiniego. To wzruszające i pełne humoru przedstawienie adresowane jest zarówno dla młodych jak i dorosłych widzów.

X spotkania Perkusyjne


3 czerwca 2018


Filharmonia Krakowska

10. rocznica śmierci prof. Krystyny Moszumańskiej-Nazar

wykonawcy:
Sebastian Perłowski - dyrygent
Michał Białko – organy, perkusja

Haba Percussion Group:
Karolina Zielińska
Karolina Ładoś
Aneta Puławska
Dominik Zielonka
Mateusz Garstecki
Stefan Raczkowski
Władysław Płachciński
Stanisłav Zhovtoholovyi
Adam Wygoda
Cezary Łagan
Tomasz Młociński
Ryszard Haba

repertuar:
Oliver Boldt & Katja Nill - Tabi dachi
Krystyna Moszumańska-Nazar – From end to end percussion
Edgar Verese – Ionisation
Ivan Trevino – Catching Shadows
Robert Marino – Night on 3 Nine on 2
Siegrfied Fink – Ritmo
George Baker – Rumba for organ and percussion
Sherrie Maricle – Batucada Blues
Batucada Ensamble - arr. własna
Eric Ewazen – Symphony for percussion

Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu


16 czerwca 2018


Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu to muzyczny prezent Orkiestry dla mieszkańców Warszawy. Tegoroczna XVIII edycja potrwa od 16 do 23 czerwca. Dwa z czterech festiwalowych koncertów odbędą się w nowopowstałym Pawilonie Koncertowym w siedzibie Orkiestry.

Program:
Stanisław Moniuszko – Uwertura fantastyczna „Bajka”
Niccolò Paganini – I Koncert skrzypcowy D-dur op.6
Georges Bizet – „Carmen” (wybór z I i II suity)

Wykonawcy:
Mariusz Patyra Official – skrzypce
Sinfonia Varsovia
Sebastian Perłowski – dyrygent

Gala Operowa w Koninie


23 czerwca 2018


Największe przeboje opery i operetki.
Iwona Socha - sopran
Andrzej Lampert - tenor
Orkiestra Filharmonii Krakowskiej.

Koncert Niepodległa


1 lipca 2018


Koncert muzyki polskiej na Zamku w Niepołomicach

Program:
B. Bartok - "Tance Rumuńskie"
H. Wieniawski - "Legenda"
E. Grieg - Suita "Z czasów Holberga"
***
F. Chopin - koncert fortepianowy e - moll
solistka Izabela Jutrzenka - Trzebiatowska

Organizator: PolArt

40 lecie Pontyfikatu JP II we Lwowie


7 lipca 2018


Organizator; Fundacja Polsko-Ukraińska

Wykonawcy:
Marta Florek
Karolina Leszko
Marcin Jajkiewicz
Weronika Jajkiewicz
Andrzej Skorupa
Orkiestra Filharmonii Lwowskiej
dyrygent: Sebastian Perłowski

prowadzenie: Grzegorz Borys Roman

Young Arts Festival - Krosno


8 lipca 2018


G.Holst "Planety"

Wykonawcy:
Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej

Organizator: Fundacja Young Arts

Symfonia Niepodległości - Kraków


15 sierpnia 2018


Premiera kompozycji Sebastiana Perłowskiego.

Wykonawcy:
Małgorzata Walewska - mezzosopran
Andrzej Dobber - baryton
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Chór Polskiego Radia

Symfonia Niepodległości - Krynica Zdrój


16 sierpnia 2018


Koncert w ramach cyklu „Jeszcze Polska Muzyka”

Wykonawcy:
Małgorzata Walewska - mezzosopran
Andrzej Dobber - baryton
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Chór Polskiego Radia

Koncert muzyki filmowej


31 sierpnia 2018, 19:00


Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:
Stefan Gąsieniec – pianista
Sebastian Perłowski – dyrygent
Tomasz Stockinger - prowadzenie
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.:
Krzesimir Dębski – Cantabile
Władysław Szpilman - W małym kinie
Fryderyk Chopin - Nokturn cis-moll z filmu Pianista
Scott Joplin - Ragtime Elite Syncopations
Waldemar Kazanecki - Temat muzyczny z serialu Dom
Waldemar Kazanecki - Walc z filmu Noce i dnie
Scott Joplin - RagtimeThe easy Winners
George Gershwin - Summertime z opery Porgy and Bess
Włodzimierz Korcz - Lata dwudzieste - lata trzydzieste
Mirosław Gąsieniec - Tango z filmu Strachy
Mirosław Gąsieniec - Taniec hiszpański z filmu Strachy
Wojciech Kilar - Walc z filmu Trędowata
Scott Joplin - Ragtime The Entertainer z filmu Żądło
Carlos Gardel - Tango Por Una Cabeza z filmu Zapach kobiety

Szalone Dni Muzyki - Sinfonia Varsovia


29 września 2018


Projekt Poniatowski - Szczecin


6 października 2018


Organizator: Instytut Promocji Kultury Polskiej

Lubomirski Festival


12 października 2018, 20.00


Koncert symfoniczny

Bazylika Archikatedralna w Warszawie p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Dyrygent: Sebastian Perłowski

K. Szymanowski – Uwertura koncertowa E-dur op. 12
A. Szeluto – suita symfoniczna Pan Tadeusz
L. Różycki – poemat symfoniczny Stańczyk
M. Karłowicz – prolog symfoniczny do dramatu Biała gołąbka J. Nowińskiego Bianca da Molena op. 6
G. Fitelberg – poemat symfoniczny Pieśń o sokole
W. Lubomirski – Poem symfonique en trois parts

Lubomirski Festival


14 października 2018, 17.00


Koncert symfoniczny

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Teatr Stanisławowski/Stara Pomarańczarnia
Sinfonia Varsovia
Fortepian: Dominika Peszko
Skrzypce: Zuzanna Sitek, stypendystka Krakowskiej Fundacji Sztuki
Dyrygent: Sebastian Perłowski

M. Radziwiłł – Serednada B dur
M. Radziwiłł – Divertimento in D dur
F. Lessel – Adagio et Rondeau a la Polonaise op 9
H. Wieniawski – Pieśń polska na skrzypce solo i orkiestrę kameralną
K. Lipiński – Symfonia C dur op 2

Projekt Poniatowski - Barcelona


20 października 2018


Organizator: Instytut Promocji Kultury Polskiej

Projekt Poniatowski - Przemyśl


3 listopada 2018


Organizator: Instytut Promocji Kultury Polskiej

Symfonia Niepodległości - Bielsko Biała


10 listopada 2018


Organizator: Instytut Promocji Kultury Polskiej

Projekt Poniatowski - Lizbona


18 listopada 2018


Organizator: Instytut Promocji Kultury Polskiej